Hydraulika siłowa - co to jest? Technologia wprawiająca maszyny w ruch

Czym jest hydraulika siłowa?

Hydraulika siłowa jest dla wielu osób pojęciem obcym, choć otacza nas ona z każdej strony. Właśnie dlatego warto sobie przybliżyć to pojęcie i opowiedzieć co dokładnie ono obejmuje. Tym bardziej, że sprzedaż elementów hydrauliki siłowej jest głównym zakresem działalności firmy PHU "Kuba".


Czym jest hydraulika siłowa? W skrócie jest to dziedzina hydrauliki zajmująca się wykorzystaniem zjawiska ciśnienia sprężonej cieczy do napędu maszyn i urządzeń. Dzięki skomplikowanym układom hydraulicznym można wytworzyć energię za pomocą cieczy pod ciśnieniem w układzie zamkniętym. Energię tę przekłada się na wprawianie w ruch podzespołów maszyn. 


Pompy hydrauliczne wprawiają w ruch ciecz w układzie zamkniętym. Wytworzone ciśnienie generuje energię przekazywaną do siłowników hydraulicznych, a te wprawiają w ruch odpowiednie podzespoły maszyn. Efekt jest taki, że tego typu układy obsługują znaczną część urządzeń, które nas otaczają. Szczególnie w przemyśle wykorzystującym ciężkie maszyny. 


Gdzie wykorzystuje się hydraulikę siłową?


Jak już wspomniałem hydraulikę siłową wykorzystuje się w wielu maszynach, a co za tym idzie w różnych branżach. Wynika to z faktu, że jest ona bardzo wydajnym rozwiązaniem, a układy hydrauliczne mogą korzystać z różnych źródeł zasilania prądem. 


Najczęściej maszyny korzystające z układów hydrauliki siłowej możecie spotkać w branży budowlanej czy rolnictwie. Wszelkiego rodzaju dźwigi, żurawie, ładowarki i koparki są wprawiane w ruch właśnie dzięki cieczy pod ciśnieniem, a dokładniej ich kluczowe elementy. To jednak nie jedyne zastosowania hydrauliki siłowej. Takie rozwiązania można znaleźć na statkach czy samolotach oraz w maszynach wykorzystywanych na liniach produkcyjnych. 


Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele elementów naszego życia jest zależna od hydrauliki siłowej. To dzięki niej powstają nowe budynki, rozbudowuje się infrastruktura lądowa, a nawet latają samoloty, a w zasadzie lądują, ponieważ ich podwoziami sterują właśnie układy hydrauliczne. 

Czym jest hydraulika siłowa?


Z czego składa się układ hydrauliki siłowej?


Układ hydrauliki siłowej to skomplikowana sieć elementów połączonych w sprawnie działający mechanizm. Nie ma jednego schematu takiego układu, ponieważ każda maszyna posiada inną konstrukcję. W hydraulice siłowej wykorzystuje się takie podzespoły, jak:


- pompy hydrauliczne;

- silniki hydrauliczne;

- zawory;

- cylindry hydrauliczne;

- zasilacze hydrauliczne;

- rozdzielcze;

- filtry.

>>>NASZA OFERTA<<<


Niektóre elementy hydrauliki siłowej znajdziecie w ofercie firmy PHU "Kuba". Oferujemy kompleksowe wyposażenie do budowy oraz remontów układów hydrauliki siłowej. Szukasz części do maszyn budowlanych lub rolniczych? Skontaktuj się z nami!


E-mail: 

kruczek@phukuba.pl

Telefon: 

+48 696 452 530

Czym jest hydraulika siłowa?

Czym jest hydraulika siłowa?


0 Komentarze